SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metale ciężkie a testosteron

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Martucca z działu Charles Poliquin.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Metale ciężkie a testosteron
Autor: Charles Poliquin

W 1990 roku Dziennik In Vitro Cellular & Developmental Biology opublikował badanie wpływu metali ciężkich na produkcję hormonów w nadnerczach i jądrach u szczurów. Naukowcy z Chinese University w Hong Kongu wykazali, że rtęć, kadm, ołów i miedź mają niekorzystny wpływ na produkcję testosteronu. Rtęć z badanych metali miała najbardziej negatywny efekt. Wszystkie one redukowały hormon luteinizujący, który pobudza testosteron dzięki komórkom Leydiga w jądrach.
Kolejnym ciekawym odkryciem był fakt, iż te same metale ciężkie osłabiały funkcję nadnerczy. W lutym 2011 naukowcy z Tunezji opublikowali badania, w których dowiedziono, że metylortęć może obniżyć plazmę testosteronu jak również płyn nasienny nawet o 55%.

Badania dokonywane na zwierzętach mogą być interesujące z naukowego punktu widzenia, jednakże, te które dowodzą wpływu na ludzki organizm mają większą wartość kliniczną. W 2010 roku Wirth i Mijal z Uniwersytetu Stanowego w Michigan przeprowadzili badanie wpływu niskich dawek, tychże metali na proces rozmnażania u ludzi. W wyniku powiązania kilku badań, ustalili oni, że nawet niewielka dawka kadmu, ołowiu i rtęci ma negatywny wpływ na poziom hormonów męskich oraz jakość nasienia.

Dobra wiadomość, posiadamy zdolność usuwania metali ciężkich dzięki białku metalotioneina (MT). Metalotioneina wiąże bezpiecznie metale ciężkie i przenosi je wątroby w celu detoksykacji i dalszego usunięcia.
Udowodniono, że specjalna mieszanka ziół w skład której wchodzą Andrographis paniculata, cytrynian cynku, chmiel zwyczajny, ostryż długi zarówno reguluje poziom metalotioneiny, jak również działa wspomagająco przy usuwaniu metali ciężkich, takich jakich jak na przykład: kadm, ołów i rtęć. Opisana mieszanka ziół była w stanie usprawnić usuwanie metali ciężkich bez negatywnego efektu na takie minerały jak magnez, wapno i cynk.

Całość artykułu można przeczytać
http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/608/Heavy_Metals_and_Testosterone.aspx 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez nuril za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
"Udowodniono, że specjalna mieszanka ziół w skład której wchodzą Andrographis paniculata, cytrynian cynku, chmiel zwyczajny, ostryż długi zarówno reguluje poziom metalotioneiny, jak również działa wspomagająco przy usuwaniu metali ciężkich, takich jakich jak na przykład: kadm, ołów i rtęć. Opisana mieszanka ziół była w stanie usprawnić usuwanie metali ciężkich bez negatywnego efektu na takie minerały jak magnez, wapno i cynk."

Udowodniono??? A gdzie pod artykułem przypis do badań, które to udowodniły? Czy Poliquin wszystkich swoich czytelników uważa za ignorantów i idiotów, którzy łykną każdą ściemę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
In Vitro Cell Dev Biol. 1990 Jan;26(1):24-8.Toxic effect of heavy metals on cells isolated from the rat adrenal and testis. Ng TB, Liu WK.Department of Biochemistry, Faculty of Medicine, Chinese University of Hong Kong, Shatin

Syst Biol Reprod Med. 2010 Apr;56(2):147-67. Adverse effects of low level heavy metal exposure on male reproductive function. Wirth JJ, Mijal RS.Department of Epidemiology, Michigan State University, East Lansing, Michigan 48823, USA

Andrologia. 2011 Feb;43(1):23-7. Accumulation of mercury and its effects on testicular functions in rats intoxicated orally by methylmercury. Moussa H, et al. Laboratoire de Physiologie, E.S.S.T.S, Monastir, Tunisia

Andrews GK. Regulation of metallothionein gene expression by oxidative stress and metal ions. Biochem Pharmacol 2000;59(1):95-104
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
No właśnie nie widzę wśród tych badań, badania randomizowanego, podwójnie ślepego placebo, na modelu ludzkim! , które potwierdza jego tezę o owej mieszance ziół.
Poliquin twierdzi, że udowodniono, nic takiego nie udowodniono (kolejna ściema) niech pokaże badania, które to potwierdzą a nie używa pseudonaukowego tonu odwołując się do badań in vitro lub na szczurach.
Ludzie potrafią czytać przypisy, weryfikować ich źródła oraz zawartość merytoryczną.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Indeks gliemiczny

Następny temat

10 Reguł Poliquina na spożywanie węglowodanów dla optymalnego składu ciała

WHEY premium