Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 2200

...
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
ten "+" mialbyc dodatkiem do twojego postu. chodzilo ze wiatr w twarz.. tego mogli nie zrozumiec ludzie ktorzy nie biegali tam.
...
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Ja dla przykładu tylko raz biegłem i +2,2 akurat się trafiło :D

Zmieniony przez - PavloJ w dniu 2011-07-23 22:51:12

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
sprinterek Rafał S.
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
...
W drugim dniu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej na Stadionie Miejskim w Płocku najlepsze wyniki padły w pchnięciu kulą i biegu 400m pł juniorów oraz w młocie juniorek.

Zawody odbywały się przy przelotnym deszczu, w temperaturze 15 st. C

Ważący 120 kg Patryk Ocypa (OKS Start Otwock) już w pierwszej próbie pchnął kulę na odległość 19.93, Artur Gorlewski (KS Podlasie Białystok) w czwartej kolejce zapewnił sobie srebro wynikiem 19.45, a Sebastian Łukszo (PKS Gwardia Szczytno) poprawił rekord życiowy rezultatem 19.42.

Faworytem biegu na 400m pł był Paweł Walczuk (UKS Kusy Warszawa), który przyjechał do Płocka z rekordem 53.77, a w eliminacjach uzyskał 53.61. Życiówka Tomasza Kołodziejskiego (MKL 12 Jelenia Góra) przed finałem wynosiła 54.75. W walce o medale Tomek uzyskał 52.74, a Paweł - 52.83. W br. w Europie tylko Rosjanin Igor Kuzniecow, mistrz świata U-18 i Francuz Benjamin Debruge są szybsi.

Malwina Kopron (KS Wisła Puławy), wicemistrzyni świata U-18, dopiero w piątej próbie odzyskała prowadzenie wynikiem 56.61. Bardzo dobrze spisała się Maja Nyks (MUKS Park Zduńska Wola), która w trzeciej kolejce uzyskała 56.26 (z tym wynikiem w finale MŚ kadetów w Lille byłaby 5.), poprawiając rekord życiowy aż o 2.76. Przed rokiem Maja walkę o srebro wygrała z Malwiną o 3cm.

Patryk Dobek (SKLA Sopot), brązowy medalista MŚ kadetów, nie prezentując wszystkich swoich możliwości zwyciężył w biegu finałowym na 400m w czasie 47.91, przed Rafałem Smoleniem (MKS-SMS Victoria Racibórz) 48.38. Przed rokiem kolejność na mecie była identyczna, a Patryk wygrał o 5 setnych (49.11).

4x100m - MKL Toruń 48.82
(Małgorzata Curyło, Paulina Makowska, Katarzyna Tuniewicz, Martyna Zalewska)

4x100m - MKS MOS Wrocław 42.67
(Krystian Karwowski, Paweł Malski, Maciej Nowacki, Grzegorz Olek)

moderator sprinterek

...
W trzecim, również deszczowym, dniu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży po raz drugi na najwyższym stopniu podium na Stadionie Miejskim w Płocku stanęli Tomasz Kołodziejski, Katarzyna Siewruk i Patryk Franko.

Tomasz Kołodziejski (MKL 12 Jelenia Góra) do złota na dystansie 400m pł dodał tytuł mistrzowski na 110m pł. Przyjechał do Płocka z trzecim rekordem życiowym wśród startujących (14.07). W obu finałach padło, mimo deszczu, 7 życiówek. Tomek poprawił się najwięcej (o 0.29 sekundy), uzyskując bardzo dobry czas 13.78. Przed rokiem na obu dystansach płotkarskich wygrał finały B, a w br. - finały A. Przed dwoma laty zdobył złote medale Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego na 110m pł i 300m pł. W lutym br. został złotym medalistą podczas HMPJM na 60m pł.

Jeszcze lepiej wygląda dorobek medalowy Katarzyny Siewruk (ur. 03.12.1995, UKS-MOS Opole), która w eliminacjach o 0.01 poprawiła rekord życiowy (14.04), a w finale w deszczu osiągnęła 13.82. Szkoda, że w Płocku nie doszło do jej pojedynku z Zuzanną Rybarczyk (OŚ AZS Poznań), wysłaną na XI Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Trabzonie, która prowadziła w tabelach z wynikiem 13.87.
Kasia wcześnie zdobyła złoto na 100m oraz brąz w sztafecie 4x100m, wyprzedzając na swej zmianie 4 rywalki. Przed rokiem wygrała 100m i 100m pł podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Podwójnie złotym sprinterem został Patryk Franko (95, LUKS Hańcza Suwałki), który w niedzielę po raz pierwszy w karierze przebiegł 200m poniżej 22 sekund (21.92).