SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta a wpływ na kał

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 238
Chciałbym się tylko skonsultować w sprawie kału.
Wiem, że jedzenie buraczków powoduje czerwoną otoczkę wokół kału, chciałbym się dowiedzieć czy na efekt kłaczkowatego, czerwonego kału mogła mieć wpływ dieta. Zjadam spore ilości białka na diecie redukcyjnej, różne surowe jarzyny (brokuły,groch,pomidory,ogórek,bób,kalarepa,marchewka), obiad i śniadanie wspierane są błonnikiem z owsianki/kaszy/ryżu etc. Do tego pije duże ilości czerwonej herbaty. I tak się zastanawiam, który składnik diety mógł wywołać ten dziwny czerwony kolor (taki pomidorkowy).
Do tego wszystkie biorę preparaty zawierające żelazo, chrom, cynk oraz multiwitaminy.

Jest jakiś sposób na unormowanie tego stanu? Nie uśmiecha mi się do końca diety redukcyjnej (czyli jakieś 4 tygodnie) sadzać małych czerwonych bobków. :/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2868
Oczywiście,że może mieć wpływ. Chociaż kolor kału często zmienia się np. w różnych dolegliwościach, np. smolisty kolor kału nie wróży nic dobrego - zazwyczaj świadczy o krwi w kale. Buraczki zdrowa rzecz, odkwaszają organizm i są bogate w wit i min. Jeżeli nie czujesz dyskomfortu w jelitach i bólu brzucha to nie widzę nic złego w tym kolorze. Możesz odrzucić po 1 składniku,zacząć od buraków i zajrzeć w muszlę czy się coś zmieniło:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 238
Wyczytałem na śmietniko-internecie coś co może chyba wytłumaczyć mój problem. Mianowicie przy dużym spożyciu błonnika, a małej ilości wody może dochodzić do nieprzyjemnych zaparć (wiem, że Ameryki nie odkryłem). W ciągu dnia piłem około 3l herbaty (jedna porcja fusów wielokrotnie parzona) więc myślałem, że dodatkowo wody nie muszę wchłaniać w siebie. Spróbuje pić więcej wody i zobaczę czy coś się zmieni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niski testosteron, wysoki kortyzol - depresja

Następny temat

opuchnięte oczy rano, zatkany nos

WHEY premium