Jednak zastanawiam się nad TEA i to jak powinienem obliczyć. Na różnych forach jest różnie przedstawione.
Najpierw obliczyłem tak jak przedstawione to było w przykładzie:
I SPOSÓB
TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT
BMR = (9.99X 69) + (6,25X 179) - (4,92 X 19,5) + 5 = 689,31 + 1118,75 - 95,94 + 5 = 1717
TEA = 3x60min x 8 + EPOC(3x(7% z 1717 = 120) = 1440 + 360 = 1800 + 40(aeroby rozgrzewka)
1840/7dni = 263 kcal
BMR + TEA = 1717 + 263 = 1980
NEAT = 1980 + 800kcal = 2780
TEF = 10% z 2780kcal = 278kcal
TDEE całkowite = 3060kcal
----------------------------------------
A później tak jak radzą inni, bez mnożenia/dzielenia TEA gdyż nic o tym nie piszą:
TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT
BMR = (9.99X 69) + (6,25X 179) - (4,92 X 19,5) + 5 = 689,31 + 1118,75 - 95,94 + 5 = 1717
TEA
- TRENING SIŁOWY: 8x 60min + EPOC(7% Z 1717 = 120) = 600kcal
- TRENING AEROBOWY: 40kcal
TEF: 10% z (2357) = 235kcal
NEAT: 800kcal
TDEE całkowite: 1717 + 600 + 40 + 235 + 800 = 3392kcal
I nie wiem co powinienem z tym zrobić ?
Który sposób jest poprawny ?
Logicznie to biorąc, TEA powinno się liczyć tylko kiedy ćwiczę i powinienem go dodawać w dzień treningowy a w przykładzie na SFD został rozłożony na cały tydzień, po co ?
Zmieniony przez - dono loco w dniu 2011-08-09 12:52:42