SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening po kontuzji jak wrócić do poprzedniej formy , jak wyrobić kondycje?

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17
Witam.
Chciałem poprosić kogoś kto sie na tym zna , lub tylko moze mi w jakis sposób pomóc co mam robić aby odbudować formę. W grze miałem przerwe 6 tyg. teraz maja mi ściagnąc gips , chciałbym jakiś plan sobie ułożyc ale nie wiem jak zacząc bo takim okresie czasu bez treningów. Napewno napierw musze wogule zacząć biegać ( to oczywiste) tylko nie wiem jaki czas i jakie tętno (oczywiście mam pulsometr , sporttester) Mam skakanke i oczywiscie bede chodził na siłownie . Jesli jest juz taki temat , chociaż szukałem i nie mogłem znaleść ale jeśli jest to prosze chociaż o jakiegoś linka abym mogł sobie to poczytać. A uważam że tak itemat jest bardzo przydatny dla osób które chcą szybko wrócić do formy ! Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17451 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196493
Moze to ci w czymś pomoze:
Etap pierwszy – odzyskanie pełni sprawności
W pierwszym etapie rekonwalescencji należy doprowadzić do odzyskania w 100 % sprawności i funkcjonalności kontuzjowanej kończyny, stawu czy mięśnia. Dlatego ćwiczenia powinny być wykonywane tak, aby koniecznie był zachowany pełen zakres ruchu a obciążenia stopniowane w zależności od reakcji organizmu.

Jeśli nie ma reakcji bólowych ani przeciążeniowych, to dodajemy kolejne obciążenia, a po każdym zakończonym ćwiczeniu pamiętamy o rozciąganiu ćwiczonych mięśni i stawów. Prawidłowym rozwiązaniem jest trening oporowy na specjalnych maszynach siłowych, ponieważ można dokładnie wyizolować ćwiczone mięśnie i stopniowo je obciążać poprzez odpowiednią pozycję, ilość powtórzeń, serii i oczywiście obciążenia.

Adaptacja do stosowanych bodźców powinna wzmacniać i rozwijać struktury mięśniowe a także struktury ścięgien i więzadeł. Bardzo ważne jest stosowanie w tym czasie odpowiednich stabilizatorów, które stanowią dodatkową asekurację i zabezpieczenie dla kontuzjowanego miejsca.

Z suplementów diety polecam w tym okresie pełnowartościowe białko serwatki, glutaminę oraz kompleks witamin i minerałów a szczególnie duże dawki naturalnej witaminy C, która odpowiada bezpośrednio za syntezę kolagenu, tak istotnego w okresie rekonwalescencji.

Etap drugi – trening siłowy i wytrzymałościowy


Drugi etap rekonwalescencji to dalsze systematyczne obciążanie poprzez trening siłowy oraz praca nad przywróceniem wydolności ogólnej, czyli trening wytrzymałościowy. Na początku robimy to naprzemiennie, czyli pierwszego dnia trening siłowy a drugiego trening wytrzymałościowy, aby nie obciążać organizmu zbytnio na początku.

Po 2-3 tygodniach możemy łączyć te dwa rodzaje treningu w jednym dniu. Trening siłowy nadal polega na stopniowym, ale systematycznym zwiększaniu obciążeń, a trening wytrzymałościowy na zwiększaniu czasu, tempa i obciążeń.

Nadal ważne jest stosowanie na każdym treningu odpowiednich stabilizatorów oraz prawidłowe rozciąganie. Z suplementów diety polecam białko serwatki, glutaminę i kreatynę oraz kompleks witamin i minerałów z dawką 1-3 g naturalnej witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu.

Etap trzeci – zwiększenie intensywności treningu
Trzeci i ostatni okres rekonwalescencji to okres intensywnych, codziennych treningów wytrzymałościowo-siłowych oraz testów wytrzymałości i sprawności kontuzjowanego mięśnia, stawu czy kończyny w czasie startów czy zawodów. Na początku polecam starty w zawodach o mniejszej randze i słabszej konkurencji z zachowaniem zdrowego rozsądku, by móc wrócić ponownie w pełni sił do sportu po kontuzji.

Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2011-11-30 19:03:14
1

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17
Napewno pomoże ! Dzieki wielkie ale nadal nie wiem jak zacząć trenowac :( chyba bedę pierw zamiast np biegac robił sobie długie spacery aby stopa sie przystosowala. Następnie lekkie truchtanie itd itd :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty-piłka nożna

Następny temat

Rene Higuita-bramkarz wariat.

WHEY premium