SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porównanie Wyciągów Python Home

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1784

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23
Witam

Od jakiegoś czasu użytkuje Pythona Home pierwszej generacji (nazwijmy go Python 1), miałem okazję kupić nowego Pythona Home (Python 2) w atrakcyjnej cenie i tak wygląda porównanie obu wyciągów.



Na wstępie : miałem trochę problemów ze starym wyciągiem, lekko go przerobiłem tzn dodałem 2 wygięte w kształcie litery ‘U” płaskowniki blokujące linkę przed zsuwaniem się z kółek. Dodałem podwójne kółko zmieniające przełożenie na dolnym wyciągu z 2:1 na 1:1 i wydłużające zakres ruchu. Wymieniłem też tulejki mocujące linkę na nowe, bo stare raz mnie zawiodły i dostałem drążkiem w głowę.

Nie piszę o dostawie i składaniu, bo w obu przypadkach odbyły się bez najmniejszych problemów, tak jak być powinno.


Konstrukcja stalowa:




Python 1 10/10

Stary wyciąg wykonany był przede wszystkim z profilu 50x50x2mm, spawy w moim egzemplarzu były wykonane starannie. Rozmiarowo konstrukcja była wyższa, ale krótsza niż w Pythonie 2 co w moim przypadku było wygodne. Mocowanie do ściany na 2 płaskownikach wystarczające.

Python 2 9/10

Nowy Python wykonany jest głównie z profilu 80x60x2mm i jak w poprzednim modelu ciężko przyczepić się do spawów. Wyjątkiem jest zakończenie profili, w miejscu gdzie gumowa kulka przy końcu linki styka się z profilem. Płaskownik przyspawany jest w 2 – 3 miejscach, a nie po całym obwodzie styku co sprawia wrażenie, że przy wielokrotnym uderzaniu przy większym obciążeniu może się wykruszyć.

Mocowanie do ściany w Pythonie 2 zostało ulepszone, tzn płaskowniki zamiast 2 otworów mają po 4 i są większe. Na 8 kotwach nic tego nie ruszy.

Wyciąg jest nieco niższy, ale ponad pół metra dłuższy, Potrzeba co najmniej 3 metry wolnej przestrzeni od ściany żeby ćwiczyć wygodnie.


Rolki i mocowanie linki i linka




Python 1 3/10

Rolki montowane były na dospawanych płaskownikach, a w zestawie nie było ani podkładek, ani rolek środkujących położenie rolek. Same rolki były nieco mniejsze i zdarzało się, że wykrzywiały się na łączeniu plastiku z łożyskiem. Nie dało się ćwiczyć przy większym obciążeniu.

Tulejki mocujące linkę były nawiercone niedokładnie i były problemy z dokręceniem imbusów. Wyżej napisałem jak to się skończyło w moim przypadku.

Linka stalowa 3mm spełniała swoją rolę (siła zrywająca ponoć 500kg)

Python 2 9/10

Rolki mocowane są w fasolkach wyciętych w profilach, to mega plus jeżeli chodzi o ich stabilność, dodatkowo w zestawie montażowym dołączone były tulejki środkujące. Same rolki wydaję się być wykonane z lepszej jakości plastiku.

Tulejki są teraz dokładnie nawiercone, zero problemu z dokręcaniem imbusów.

Linka stalowa 3mm + PCV jest ciekawym dodatkiem, aczkolwiek nie wiem ile to PCV wytrzyma i czy za jakiś czas nie będzie to większym problemem niż zaletą.



Wygląd, tapicerka i pierdoły




Python 1 7/10

Jaki jest każdy widzi, prosty jak budowa cepa. Pomalowany starannie. Tapicerka w obu przypadkach wygląda tak samo i jest tak samo wykonana.
Czerwone przelotki z 50x50 do 40x40 były źle wykonane tzn, zewnętrzna ścianki dociśnięte są do wewnątrz i nie da się ich założyć na profil bez rozginania. Na początku spróbowałem rozginać je na zimno i mi popękały… Później w ruch poszła zgrzewarka i poszło.





Python 2 9/10



Wygląda masywniej i jest masywniejszy, prezentuje się dużo lepiej, powoduje banana na twarzy w domowej siłowni. Blokada nóg została nieco zmodyfikowana, moim zdaniem na plus, można teraz robić „Dzien dobry” bez walenia brzuchem w wystający profil.

Problem z przelotkami nadal aktualny.


Ćwiczenia



Python 1 5/10 (przed modyfikacją)

Przed modyfikacjami musiałem się ograniczyć do ćwiczeń w zakresie do 40kg na dolnym i 80kg na górnym wyciągu. Po modyfikacjach wszystko chodziło już elegancko nawet powyżej 100kg. Standardowo robiłem ściąganie drążka na wyciągu górnym, przyciąganie trójkąta siedząc na wyciągu dolnym, biceps na wyciągu dolnym, ściąganie linek na triceps wyciąg górny.


Python 2: 10/10

Ćwiczy się dobrze od 5 do 130kg. Więcej nie mam obciążenia. Wyciąg dolny i górny chodzą płynnie, po nasmarowaniu profila, po którym jeździ belka żadnych zgrzytów. Odkładanie drążków dzięki zastosowaniu kulki gumowej, której nie było w Pythonie 1 jest ułatwione. Ćwiczy się jak na profesjonalnym wyciągu.

Podsumowanie :



Python 1 : 25/40



Python 2 : 37/40


Stary wyciąg miał swoje problemy, ale Kelton wziął do siebie sugestie klientów i wyeliminował wszystkie większe mankamenty a nawet poszedł krok dalej. Za taką kasę nie ma lepszego wyciągu do domu niż Python Home.


Zmieniony przez - zaczesany w dniu 2012-04-12 13:25:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
Witam
Dziękujemy za recenzję :)
Oby sprzęt służył długie lata!!
Pozdrawiamy !
ZESPÓŁ KELTON

Pozdrawiam

Paulina z Kelton'a
Skontaktuj się ze mną
GG: 22394253
Tel: 663 959 400
[email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problemy z ławką.

Następny temat

Spotkajmy się na Targach Gym&Fitness 2012 - czekamy na Ciebie :)

WHEY premium