SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja Suwnica PM6 KELTON

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3796

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przedmiotem recenzji jest stara Suwnica Smitha produkowana przez Kelton o oznaczeniu PM6. Właściwie jest to potężna maszyna wielofunkcyjną. Pierwsze wrażenie, które mamy na jej widok, występuje już podczas montażu, o przepraszam w momencie zobaczenia jak wielkie i ciężkie są poszczególne części . Jest ogromna. porządnie pospawana , liczba wolnych elementów jest bardzo mała aby wszystko miało jeszcze większą wytrzymałość , jak najmniej śrub , jak najwięcej spawów. Ciężka masywna konstrukcja i porządne grube profile. Robi solidne wrażenie, dobrzę że moja siłownia mieści się na parterze , bo nie chciałobym się dźwigać tego sprzętu po schodach ;)



Kolory prezentowanego sprzętu to standardowe barwy Keltona ( czerwono- czarne). W keltonie można zamówić całą game kolorów , także sprzęt idealnie się wkomponuje w każde pomieszczenie. Nie ważne czy to będzie domowa siłownia czy profesjonalny klub.
Dodatkowo do Suwnicy są dodane stojaki na ciężary montowane z boku.
Suwnica mieści się w pomieszczeniu o powierzchni 36m^3 , 9mx4m




Wymiary:

• Wysokość: 215cm
• Szerokość: 120cm , ze sztangą 220cm , ze stojakami ok. 270 cm
• Głębokość 80cm
• Waga: 80kg




Informacja podstawowa suwnica umożliwia ćwiczenie od ziemi co jest wielkim plusem przy robieniu różnych ćwiczeń. Wysokość sztangi nad ziemią jest identyczna jak dla zwykłej sztangi i tu i tu ogranicza nas średnica talerzy czyli jest bardzo dobrze, żadnych sztucznych barier. Odmiany Martwego ciągu, ćwiczenia na brzuchate, suwnicowe wiosła itd. można spokojnie wykonywać. Wysokość jest także taka jak należy maksymalna wysokość tuby od suwnicy to 215 cm nie oszukujmy się, 99% z nas do poprawnego wykonywania ćwiczeń (technicznego wyciskania na barki stojąc, wyciskania stojącego trica itd. nie potrzebuje aż tyle miły ukłon w stronę wysokich również bardzo dobre rozwiązanie. Chodź sam mając 198cm wzrostu niestety nie mogę wykonywać wyciskania na barki stojąc , no ale cóż do tego potrzebowałbym maszyny o wysokości 250cm.



Sam ruch suwnicy jest bardzo gładki i neutralny. Nic nie wadzi, nic nie przeszkadza. Tuby suną po okrągłych profilach, nie ma trzasków ani chropotania. Jest przyjemnie czyli tak jak być powinno. To ważne że maszyna nie przeszkadza w komfortowym wykonywaniu ćwiczeń, a widziałem już różne cuda , chodź w nowszej wersji są zastosowane prowadnice i łożyska co jeszcze lepiej ogranicza tarcie i eliminuje całkowicie nieprzyjemne odczucia. Ale możemy to wybaczyć tej maszynie gdyż był to pierwszy koncepcyjny produkt tego rodzaju.



Bezpieczeństwo

Jest bardzo stabilna, zaprojektowana tak jak trzeba. Konstrukcją jest mocna i ściśle zespawana nic nie ma prawa się chwiać. Masa podstawowa maszyny ma dobrze rozlokowane środki ciężkości także ciężar na sztandze nie ma prawa przeciwważyć . Kelton zapewnia nas że wytrzyma 400 kg. Liczba jest astronomiczna więc przekornie przetestowałem na załączonym zdjęciu w galerii suwnicy będzie widać jaki ciężar wytrzymuje ta maszyna. Tuleje poruszające się po profilach są precyzyjnie dobrane nie ma klinowania. Działa jak należy. A to najważniejsze w suwnicy wiele projektów kuleje właśnie w tym miejscu. Milimetr nie w tą stronę a istnieje realna szansa ze sztanga ułoży się nie tak jak trzeba, zaklinuje się, po czym na nas spadnie. Duże brawa dla ekipy Pana Gaudnika działa jak powinno!




Ciężar blokujemy na hakach, które blokuję się w solidne wypustki w ramie suwnicy. Ruch okrężny jest wygodny, promień jest dobrze dobrany, ciężar zablokujemy bez łamania sobie nadgarstków. Wykonanie jest solidne, z pewnością nadmiarowe dla statystycznego kulturysty, więc bez obaw mogę polecić każdemu pedantowi.



Stojaki pod sztangę

Tu mamy profesjonalne rozwiązanie brama na ciężary. Zęby na sztangę ciągną się od ziemi aż do szczytu konstrukcji . Rozwiązanie zadowoli każdego. Martwe ciągi, przysiady, wyciskania leżąc, wyciskania stojąc itd. Nabierają innego wymiaru. Pierwsze co czujemy ćwicząc to bezpieczeństwo że w każdej chwili możemy odłożyć ciężar na stojaki i nic nam się nie stanie , nie musimy myśleć czy nam się uda czy nie uda ,ciężar zawsze odłożę, nie ten szczebelek to następny. Śmiało można bić rekordy i odłożyć bezpiecznie sztangę gdy skończy się para w łapach lub nogach.

Nie ma też problemu z krzywym odłożeniem sztangi (jeden ząbek niżej, drugi wyżej). Są tak rozmieszczone że nic nie upadnie , są dobrze dobrane odległości.




Drążek

Miły dodatek stanowiący jeden z trzonów treningu pleców. Do wyboru wszystko wąsko, szeroko, średnio, ukośnie, neutral i neutral szeroki.

Od razu na co zwróciłem uwagę to bardzo przyjemnie uchwyty. Trzymają się łapy i nie odciskają nam foremek na dłoniach.




Drążek przyspawany jest do masywnego profilu poziomego łączącego konstrukcję. Nie mam odpowiedniego sufitu ani odpowiednich framug drzwi więc to dla mnie rozwiązanie idealne. Nic nas nie blokuje, podciągamy się tak jak chcemy, tak szeroko jak chcemy i tak wysoko jak chcemy (polecam wysokie podciąganie ,dociskamy drążek do dołu klatki, co czyni ruch końcowy pełniejszy i podobny do wiosłowania eksplodują spróbuj to zrobić na czymś niestabilnym a wywrotka murowana). Kolejny raz konstrukcja okazuje się idealna.



Plusy:
• Cena
• Fukncjonalność
• Stabilność
• Bezpieczeństwo
• Masywne superserie

Minusy:
• Przestrzeń wymagana ( nie każdemu zmieści się w domowej siłowni)
• Uchwyty na talerze mogłyby być na olimpijskie ciężary, ale uniwersalne są też ok.
• Zamontowanie stojaków z boku na ciężary i założenie na nie obciążenia utrudnia wkładanie na sztangę obciążeń.
• Więcej minusów nie znalazłem.


Podsumowanie:

Ten sprzęt to po prostu istny kombajn. Wszystko działa jak należy, chodzi cicho i gładko sunie. Kupując tą maszynę masz zestaw wielofunkcyjny. Nie musisz już nigdy obawiać się o swoje bezpieczeństwo na treningach, możesz bezpiecznie pokonywać swoje bariery i podnosić coraz większe ciężary nie bojąc się o kontuzję. Polecam wszystkim ćwiczącym a szczególnie tym ćwiczącym samotnie w domowych siłowniach aby mogli budować swoją sylwetkę marzeń z Keltonem ;)


Wielkie podziękowania dla całej ekipy Keltona , a szczególnie dla jego założyciela za możliwość testowania i użytkowania tego sprzętu.





Zmieniony przez - Merlin89 w dniu 2012-07-22 18:35:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przykłądowe ćwiczenia jakie można wykonać na Suwnicy PM6 Keltona:

PRZYSIADY








WYCISKANIE NA BARKI




MARTWY CIĄG




WYCISKANIE NA KLATKE




PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU




DZIAŁANIE PROWADNIC


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 639 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15537
fajna recenzje a jakiej firmy masz ławeczke i widziałem fajne stałe hantle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hantle , ławeczki i obciążenia olimpijskie firmy Life maxxx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1725 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13979
Kawał dobrej roboty :) Przeczytałem od deski do deski :) Zaznaczam że teraz robimy z jeszcze większego profilu i prowadnice są na łożyskach liniowych w wersji PM6. Polecam się na przyszłość :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23
witam,mam takie pytanie dotyczące suwnicy kelton pm6 właśnie sobie taką sprawiłem i nie potrafie złożyć jednej części a mianowicie tych prowadnic (drążków) nie moge włożyć w konstrukcję suwnicy. Są za długie. Z tego co wydedukowałęm najpierw trzeba wsunąć góre a później przykręcić dołem bo tam jest taki gwint na tym drążku ale nie chce mi się wsunąć górą? poradziłby mi ktoś coś? pozdrawiam P.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
@ kwiater

Podaj mi proszę swój numer zamówienia to sprawdzę dokładnie jaką masz suwnicę i powiem Ci jak to dokładnie powinno być.
Zazwyczaj w naszych wszystkich wyciągach czy też suwnicach prowadnice (pręty lub drążki) montuje się od spodu czyli należy przełożyć je w otwór a następnie u góry zamocować na nakrętce.

Pozdrawiam
Stefan z Kelton'a

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pytania do firmy KELTON odnosnie otwarcia silowni...

Następny temat

Heavy Hiperion 2

WHEY premium