SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZBIÓR PLANÓW TRENINGOWYCH

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Troche sie tu rządze ,ale proponuje założyc watek (ten) w ktorym bedziemy wrzucac ciekawe plany treningowe bez niepotrzenych dyskusji tak ,zeby mozna było co kolwiek szybko poszukac.Komu wpadnie ciekawy planik wrzuca go w tym wątku.
Tak na początek znalazłem zbior planow na siłę ,byc moze kogos zainteresuje...

https://www.sfd.pl/PLAN_NA_SIŁE-t307368.html

Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-08-22 16:55:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Programy dla średnio zaawansowanych oparte są na pewnych stałych zasadach dotyczących cyklu, liczby serii i powtórzeń, indywidualnych potrzeb. Warto jednak korzystać z rad i wskazówek mistrzów, aczkolwiek nie powinno się to być ślepe naśladownictwo proponowanych przez nich ćwiczeń. Trzeba je po prostu modyfikować dla własnych potrzeb.

Przedstawiam program treningowy dla średniozaawansowanych, jaki proponuje Casey Viator, który swego czasu uchodził za „cudowne dziecko” kulturystyki. Jako jedyny w historii 19-latek zdobył tytuł mistrza amatorów Stanów Zjednoczonych w kategorii seniorów. przedtem był mistrzem juniorów. W późniejszych latach wygrywał w konkursach zawodowców, a w 1982 roku zajął III miejsce w konkursie Mr Olympia - mistrzostwach świata najlepszych kulturystów zawodowych.

Przykład Viatora świadczy, jak trudno jest ustalenie wieku, w którym można bez szkody dla organizmu przystąpić do treningu z obciążeniem. Jest to bowiem zawsze sprawa indywidualna, zależy od warunków genetycznych stopnia rozwoju organizmu, ogólnego przygotowania fizycznego itp. Casey zaczął ćwiczyć w wieku 13 lat, kiedy to na urodziny jego wuj podarował mu dwie sztangielki. Był to trening instynktowny, bez żadnego planu. Celem zaś było uzyskanie lepszych wyników w biegach i amerykańskim futbolu, które uprawiał w szkole. Dopiero po 2 latach później zaczął regularne treningi w ośrodku ćwiczeń pod okiem instruktora i w okresie jednego roku zyskał aż 7 kg mięśni. Jego siła i masa mięśniowa rosły w szybkim tempie. Jako 17-latek wyciskał w leżeniu na ławce 160 kg, jako 20-latek 220 kg.

Co zatem radzi, po kilkudziesięciu latach własnych doświadczeń treningowych, Casey młodym kulturystom? Mam tu na myśli tych, którzy przeszli co najmniej roczny systematyczny trening na sylwetkę.

Przede wszystkim zaleca on wszechstronność i wytrwałość, a więc cechy, które ciągle podkreślam. Jak sam twierdzi, w pierwszym okresie treningu ćwiczył głównie „w góre”i uważa to dzisiaj za błąd. Dopiero po czasie wychodzą na jaw pewne dysproporcje w rozwoju mięśni i wtedy można zacząć stosować bardziej specjalistyczny trening.

Viator zalecał średniozaawansowanym 4 - dniowy cykl treningowy systemem split (poniedziałek – czwartek i wtorek-piątek). A oto proponowany przez niego zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać w tym cyklu.

Poniedziałki - czwartki

 Skłony tułowia w przód z leżenia tyłem na ławce poziomej, dłonie splecione na karku , nogi w kolanach lekko ugięte – 3 serie po 20-30 powtórzeń. Ćwiczenie należy traktować jako wszechstronną rozgrzewkę mięśni nóg, tułowia i wykonywać zawsze na początku treningu.
 W leżeniu przodem na poziomej ławce ustawionej poprzecznie, dłonie na karku- skłony tułowia do tyłu (na wzmocnienie mięśni prostych grzbietu) – 3 x 15-20.
 Głębokie przysiady ze sztangą na barkach, podkładki pod pięty, wolne tempo (prostowniki ud, pośladki, grzbiet) – 5x 6-10.
 W siadzie na poziomej ławce prostowanie nóg w stawach kolanowych na maszynie nożnej (mięśnie czworonogłowe uda) – 3 x 6-8.
 Podciąganie sztangi oburącz do klatki piersiowej w opadzie przodem czyli z tułowiem ułożonym równolegle do podłoża ( mięśnie najszersze grzbietu i barków) – 4 x 6-8.
 W pozycji stojącej naciskanie oburącz prostymi ramionami drążka wyciągu bloczkowego w dół, do wysokości ud (najszerszy grzbietu, górna część) – 3 x 6-8.
 W pozycji stojącej i trzymając sztangę na opuszczonych w dół, prostych ramionach, podciąganie górę samych barków (mięśnie czworoboczne grzbietu czyli tzw. kaptury) – 3 x 10 –15.
 Martwy ciąg czyli unoszenie z pełnego przysiadu do pełnego wyprostu tułowia sztangi oburącz. Sztanga powinna być ułożona na stojakach (klockach) wysokości ok. 20 cm (proste grzbietu i czworogłowe uda) – 3 x 6-8.
 Uginanie ramion ze sztangą w pozycji stojąc, łokcie silnie przyciśnięte do boków, tułów w pionie (mięśnie dwugłowe ramienia – bicepsy) – 3 x 6-8.
 Uginanie ramion ze sztangą trzymana nachwytem w pozycji stojąc (mięśnie przedramion i bicepsów)- 3 x 6-8.
 Uginanie nadgarstków ze sztanga trzymaną podchwytem, łokcie oparte na udach, pozycja siedząca (mięśnie przedramion) - 4 x 10-15.
 Wspięcie na palce w wolnym tempie ze sztanga trzymana na barkach lub korzystanie z urządzenia, palce stóp na podstawce wysokości ok. 5 cm (mięśnie łydek)- 5 x 10 –15.

W obu tych dniach treningu ćwiczy się więc mięśnie nóg (uda i łydki), grzbietu Najszerszy i proste) oraz ramion (bicepsy i przedramiona). Dodatkowo, traktując to jako rozgrzewkę, mięśnie brzucha na początku treningu.


Autor: Henryk Jasiak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W poprzedniej części podałem ogólne zarysy programu treningowego czołowego kulturysty świata, Casey Viatora dla średnio zaawansowanych, a także zestaw ćwiczeń na poniedziałek – czwartek.
Teraz dalszy ciąg tego zestawu, w którym ćwiczy się mięśnie klatki piersiowej, obręczy barkowej, tricepsów i przedramion, a na zakończenie kładzie akcent na mięśnie łydek (2 ćwiczenia). Na początku, w formie rozgrzewki, ćwiczenia na mięśnie brzucha. Liczba serii i powtórzeń podobna jak w pierwszej części cyklu tygodniowego.

Wtorek-piątek

 Unoszenie nóg do pionu z leżenia tyłem na poziomej ławce (zawsze na początku treningu, ćwiczenie traktowane jako specjalistyczna rozgrzewka tułowia i nóg) – 3 x 20 –30.

 Wyciskanie sztangi, średni chwyt, na poziomej ławce (mięśnie piersiowe wielkie, prostowniki ramion i naramienne) – 5 x 6-10.

 Unoszenie ramion bokiem w gorę ze sztangielkami (rozpiętki) w leżeniu na skośnej ławce, ramiona lekko ugięte w łokciach ( na rozszerzenie klatki piersiowej) – 3 x 6 –8.

 Wyciskanie klasyczne sztangi z klatki piersiowej w pozycji stojąc ( mięsnie naramienne, kaptury i triceps) – 4 x 6-8.

 Podciąganie oburącz wąskim chwytem sztangi wzdłuż tułowia na wysokość barków (mięśnie naramienne) – 3 x 6-8.

 Unoszenie ramion bokiem w górę w pozycji stojąc (środkowe aktony mięśni naramiennych) – 3 x 6 –8.

 Wyciskanie „francuskie” sztangą od czoła w leżeniu tyłem na poziomej ławce (mięśnie trójgłowe ramienia, czyli tricepsy – 3 x 6-8.

 Prostowanie ramion w tył ze sztangą trzymaną za sobą przez skłon tułowia w przód, (tricepsy) – 2 x 6 –8

 Uginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną nachwytem w siadzie (mięśnie przedramion) – 4 x 10 – 15.

 .Ćwiczenie na mięśnie karku, jeśli zachodzi taka potrzeba (słabo rozwinięte). Mogą to być np. skłony i wyprosty głowy w tzw. hełmie z obciążeniem, skłony boczne itp. – 3 x 10 – 15.

 Wspięcie na palce w siadzie na ławce – maszynie z obciążeniem na udach, palce stóp ustawione nieco wyżej od pięt (mięśnie łydek) – 4 x 10 – 15.

 Wspięcia na palce jedną nogą, palce stopy na podwyższeniu, jedną ręką „trzymamy obciążenie” (sztangielka), drugą opieramy się o pionowy drążek (ćw. na łydki) – 3 x 10 –15.

Casey Viator, na podstawie własnych doświadczeń, ma następujące rady i wskazówki metodyczne na temat treningu na sylwetkę.

Dobrze jest, jeśli ćwiczący ma dobre zadatki genetyczne ( dziedziczne) do tego rodzaju sportu, ale nie jest to w sumie najważniejszy składnik przyszłych sukcesów. Najbardziej istotne – zdaniem Viatora – jest pragnienie odniesienia sukcesu, osiągnięcia jak najlepszych wyników poprzez intensywny trening i wytrwałość oraz cierpliwość w dążeniu do celu. Wielu jednak fanatycznie nastawionych do sportu młodych ludzi zbyt się przejmuje treningiem, często zaniedbuje inne obowiązki ( nauka, praca). To jest źle podejscie, trzeba, bowiem traktować kulturystykę tylko jako pewną część stylu życia.

Najważniejsze, aby ćwiczyć wszechstronnie, nie koncentrować się od początku na pewnych wybranych, „widokowych” grupach mięśni. Trzeba, więc dbać o rozwój wszystkich grup mięśniowych. Dopiero po pewnym czasie mogą się uwidocznić dysproporcje w budowie i rozwoju układu mięśniowego i dopiero wtedy można je korygować przez dobór odpowiednich metod treningu.

Casey zaleca wykonywanie 2 ćwiczeń na każdą grupę mięśniową: pierwsze podstawowe, ciężkie i z dużym obciążeniem, drugie o charakterze wyizolowanym. Na przykład na klatkę piersiową taki zestaw tworzą: wyciskanie sztangielkami. W leżeniu. W ćwiczeniach podstawowych należy wykonywać 1-2 serię rozgrzewkowe z mniejszym obciążeniem, a następnie dopiero 3 serie z progresją obciążenia, aby z maksymalnym ciężarem wykonać 6-8 powtórzeń. W ćwiczeniach izolowanych staramy się robić 2-4 serie z jednakowym ciężarem, ale do pełnego zmęczenia mięśni (większa liczba powtórzeń).

Zdaniem Viatora średniozaawansowany kulturysta potrzebuje najwyżej 4 treningi w tygodniu systemem „split”, a więc metodą dzielenia mięśni. W takim układzie każdą grupę (wyjątki to brzuch i łydki) ćwiczy się tylko 3 razy w tygodniu. Program taki poleca na rok lub dwa przy okresowej zmianie niektórych ćwiczeń, aby uniknąć przyzwyczajenia i monotonii.

Należy kłaść nacisk na stosunkowo duże obciążenia w ćwiczeniach podstawowych, takich jak wyciskanie w leżeniu i staniu, pompki na poręczach, podciąganie sztangi w opadzie, uginanie ramion ze sztangą w staniu itp. One, bowiem głownie wpływają na budowę masy mięśniowej. Ćwiczenia izolowane natomiast wpływają przede wszystkim na ukształtowanie mięśni, ich rzeźbę.

Ćwiczenia z dużymi obciążeniami nie są niebezpieczne (kontuzje), jeśli są poprzedzone dobrą rozgrzewką. Takiemu treningowi musi towarzyszyć wysokowartościowa, ale zrównoważona dieta, oparta głównie na produktach mlecznych, mięsie, drobiu, jarzynach i owocach.


Autor: Henryk Jasiak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
C.Viator



jakby ktoś nie zauważył to plan Viatora jest odmianą "push -pull"


Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-09-19 08:15:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wpadł mi w rączki plan treningowy nie byle kogo jak Pana Piotra Głuchowskiego;

Przykładowa dieta:

posiłek 1 – 250 gram płatków owsianych, 25 gram rodzynek, 1 banan (wszystko zmiksowane z wodą)
posiłek 2 – 300 gram chudego mięsa lub 450 gram chudej ryby, 100 gram ryżu, kaszy, makaronu lub 200 gram pieczywa razowego, warzywa, łyżka oleju z ostu
posiłek 3 – jak wyżej
posiłek 4 – 100 gram ryżu, warzywa, 15 białek z jaj i 4 żółtka
posiłek 5 – 300 gram halibuta lub łososia, 250 gram ziemniaków, warzywa
posiłek 6 – 300 gram wołowiny, 250 gram ziemniaków, warzywa, łyżka oleju z ostu


"Wstaje o godzinie 7:30 i jem śniadanie. Moim stałym porannym menu jest obecnie odżywka serwatkowa Whey Izolat, połączona z płatkami owsianymi. Wszystko to się szybko miksuje i szybko zjada. Potem wychodzę z psem na krótki spacer, odprowadzam mojego syna do szkoły i prosto ze szkoły jadę na siłownię. O godzinie 9 rozpoczynam trening. Trening siłowy zajmuje mi około 60-90 min., a następnie pół godziny areobów.
Trenuję w cyklu 2 dni treningu, dzień przerwy, z podziałem ciała na 5 części, czyli:
1 - klatka piersiowa i tricepsy,
2 - plecy i bicepsy,
3 - barki,
4 - mięsień czworoboczny grzbietu i dwugłowy uda,
5 - uda.
Dodatkowo przed każdym treningiem ćwiczę łydki i co drugi dzień brzuch. Jeżeli chodzi o moje posiłki, przygotowuje i pakuje mi je w pojemniki żona. Jem 6 posiłków dziennie. Każdy posiłek składa się z 300 g chudego mięsa, czyli pierś z kurczaka lub indyka, cielęcina, schab, wołowina, łosoś, halibut lub 400 g chudej ryby: dorsz, mintaj, morszczuk, sola. Czasem pozwalam sobie na owoce morza, do tego ok. 50 g ryżu brązowego, kaszy lub makaronu razowego, ok. 30 g oleju tłoczonego na zimno i warzywa."

Trening

Cykl I /wypoczynkowy,postartowy/
I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
1) Wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 3 serie - 8-10 p.
2) Wyciskanie sztangielek siedząc na ławce skośnej 3 s. - 8-10 p.
3) Rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej 3 s. - 8-10 p.
Mięśnie naramienne
1) Wyciskanie sztangi zza karku siedząc 3 s. - 8-10 p.
2) Unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 3 s. - 8-10 p.
3) Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia 3 s. - 8-10 p.
Mięśnie brzucha
1) Skłony tułowia leżąc na ławce skośnej 3 s. - 15-20
2) Wznosy nóg w podporze na poręczach 3 s. - 15-20
II dzień
Mięśnie łydek
l) Wspięcia na palcach ze sztangą na plecach 4 s.-15-20
Mięśnie ud
1) Uginanie nóg leżąc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud 4 s. - 8-10
2) Wyciskanie ciężaru nogami na suwnicy skośnej 4 s. - 10-12
3) Przysiady na hack-maszynie 4 s. - 10-12
III dzień
Mięśnie pleców
1) Ściąganie długiego drążka wyciągu do klatki piersiowej siedząc 3 s.-8-10
2) Podciąganie jednorącz sztangielki do biodra w opadzie tułowia 3 s.-8-10
3) Przyciąganie drążka wyciągu (podchwyt, dłonie rozstawione na szerokości barków) do brzucha siedząc 3 s. - 8-10
Mięśnie dwugłowe ramion
l) Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 4 s. - 8-10
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Francuskie wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej 3 s. - 8-10
2) Wyprosty ramion na wyciągu 3 s.-8-10

Cykl II /siła/
I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
1) Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej 3-4 s. - 12-15
2) Wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 3-4 s. - 12-15
3) Butterfly 3 s. - 12-15
4) Rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej 3 s. - 12-15
Mięśnie dwugłowe ramion
l) Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 s. - 12-15
2) Uginanie ramion ze sztangielkami na modlitewniku 3 s. - 12-15
Mięśnie brzucha
1) Skłony z linka wyciągu klęcząc 4 s. - 12-15
2) Napinanie mięśni brzucha leżąc na ławce poziomej 4 s. - 20-30
3) Unoszenie nóg w podporze na poręczach 4 s. - 20-30
II dzień
Mięśnie ud
1) Wyprosty nóg siedząc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni czworogłowych ud 4 s. - l 5-20
2) Wyciskanie ciężaru nogami na suwnicy skośnej leżąc 4 s. - 15-20
3) Przysiady na hack-maszynie 4 s. - 15-20
4) Martwy ciąg - nogi proste 4 s. - 20-30
Mięśnie łydek
1) Wspięcia na palcach na suwnicy 4 s. - 20-30
2) Wspięcia na palcach na hack-maszynie 4 s. - 20-30
III dzień
Mięśnie naramienne
1) Wyciskanie sztangielek ze skrętem nadgarstków siedząc 3 s. - 12-15
2) Wyciskanie sztangi zza karku na prowadnicach siedząc 3 s. - 12-15
3) Unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę siedząc 4 s.-12-15
4) Unoszenie ramion ze sztangielkami w górę w opadzie tułowia 4 s. -12-15
5) Podciaganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc 3 s. - 12-15
6) Unoszenie barków ze sztangą w dłoniach stojąc 3 s. - 12-15
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Prostowanie ramion na wyciągu (krótki drążek) stojąc 3 s. - 12-15
2) Francuskie wyciskanie sztangielki (jednorącz.) stojąc 3 s. - 12-15
Mięśnie brzucha
IV dzień
Mięśnie pleców
1) Ściąganie długiego drążka wyciągu do karku siedząc 4 s. - 12-15
2) Ściąganie krótkiego drążka wyciągu do klatki piersiowej siedząc (podchwyt) 4 s. - 12-15
3) Podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia - wiosłowanie 4 s- 12-15
4) Wyprosty tułowia w leżeniu na ławce 4 s. - 20-30

Cykl III/masa i siła/
I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
1) Wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 5-6 s. - 8 p.
2) Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej 5-6 s. - 8 p.
Mięśnie dwugłowe ramion
I) Uginanie ramion ze sztangą łamaną stojąc 4 s. - 6-8
Mięśnie brzucha
1) Skłony tułowia z linka; wyciągu klęcząc 3 s. - 15-20
2) Unoszenie kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku 3 s. maks. il. p.
II dzień
Mięśnie łydek
l) Wspięcia na palcach ze sztangą 4s. - 12-15
Mięśnie ud
1) Uginanie nóg leżąc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud 4s. - 8-10
2) Przysiady ze sztangą 4s. - 6-8
3) Wyciskanie ciężarów nogami leżąc na suwnicy skośnej 4s. - 8-10
III dzień
Mięśnie naramienne
1) Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc 4 s. - 6-8
2) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w szerokim uchwycie stojąc 4 s.-8-10
3) Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia 4 s. - 8-10
4) Unoszenie barków ze sztangą w dłoniach stojąc 4 s. - 8-10
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Wyciskanie francuskie sztangą siedząc 3 s. - 8-10
2) Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie leżąc na ławce poziomej 3 s.-8-10
IV dzień
Mięśnie pleców
1) Podciąganie na drążku do klatki piersiowej 4 s. maks. il. p.
2) Podciąganie sztangi do klatki piersiowej w opadzie tułowia 4 s. - 6-8
3) Przyciąganie drążka wyciągu (podchwyt, dłonie na szerokości barków) do brzucha, siedząc naprzeciwko wyciągu 4 s. - 8-10
4) Skłony tułowia ze sztangą na plecach stojąc 4 s.-12-15

Cykl IV /masa/
I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
1) Wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 3 serie - 6-8
2) Wyciskanie sztangielek siedząc na ławce skośnej 3 s. - 8-10
3) Butterfiy 3 s. - 10-12
4) Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej 3 s. - 8-12
Mięśnie dwugłowe ramion
1) Uginanie ramion ze sztangielkami, stojąc 3 s. - 8-10
2) Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 3 s. - 10-12
Mięśnie brzucha
1) Skłony tułowia z linką wyciągu 3 s. - 10-12
2) Wznosy tułowia na ławce skośnej 3 s. -10-12
3) Wznosy nóg na drążku 3 s. maks. il. p.
II dzień
Mięśnie łydek
1) Wspięcie na palce na suwnicy pionowej 3 s. - 15-20
2) Wspięcie na palce na hack-maszynie 3 s. - 20-30
Mięśnie ud
1) Uginanie nóg leżąc na maszynie do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud 3 s.-8-10
2) Uginanie nogi w stawie kolanowym na maszynie do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud, stojąc 3 s. -10-12
3) Przysiady ze sztangą trzymaną na klatce piersiowej 3 s. - 8-10
4) Wyciskanie ciężarów nogami, leżąc na suwnicy skośnej 3 s. - 10-12
5) Przysiady na hack-maszynie 3 s. - 10-12
III dzień
Mięśnie naramienne
1) Wyciskanie sztangielek, siedząc 3 s. - 6-8
2) Wyciskanie sztangielek zza karku, siedząc 3 s. - 8-10
3) Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę 3 s. -10-12
4) Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę, w opadzie tułowia 3 s. -12-15
5) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, stojąc 3 s. - 10-12
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Wyciskanie francuskie jednorącz. sztangielka, stojąc 3 s. - 8-10
2) Wyprosty ramion na wyciągu, stojąc 3 s. - 10-12
VI dzień
Mięśnie pleców
1) Podciąganie się na drążku 3 s. maks. il. p.
2) Ściąganie drążka wyciągu do klatki piersiowej (podchwyt, dłonie rozstawione na szerokość barków), siedząc 3 s. - 8-10
3) Podciąganie sztangielki do biodra, tzw. wiosłowanie sztangielką, w opadzie tułowia 3 s. - 8-10
4) Podciąganie drążka wyciągu (podchwyt, dłonie rozstawione na szerokość barków) do brzucha, siedząc naprzeciw wyciągu 3 s. - 10-12

Cykl V /przedstartowy,definicja/
I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
l) Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej 2 s. - 6-8
2) Superseria
-Butterily 2 s.-8-10
- wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 2 s. - 8-10
3) Superseria
- rozpiętki ze sztangielkami siedząc na ławce skośnej lub leżąc na ławce poziomej 2 s. -10-15
- krzyżowanie linek pod sobą stojąc 2 s. - 10-15
Mięśnie dwugłowe ramion
1) Uginanie ramion ze sztangielką w opadzie 2 s. -10-12
2) Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 2 s. - 8-10
3) Uginanie ramion na wyciągu stojąc 2 s. - 10-12
II dzień
Mięśnie łydek
1) Wspięcia na palce na suwnicy 2 s. - 15-20
2) Wspięcia na palce na hack-maszynie 2 s. - 15-20
3) Wspięcia na palce ze sztangą na plecach 2 s. - 20-30
4) Wspięcia na palce siedząc na maszynie do ćwiczenia mięśni łydek 2 s. - 20-30
Mięśnie ud
1) Superseria
- wyprosty nóg siedząc na maszynie do ćwiczenia mięśni czterogłowych ud 2 s. - 10-15
- wyciskanie ciężarów nogami leżąc na suwnicy 2 s. - 10-15
2) Superseria
- przysiady na hack-maszynie 2 s. - l O-15
- wypady nożycowe ze sztangą na plecach 2 s. -10-15
3) Uginanie nogi stojąc przy maszynie do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud 2 s. - l 5-20
4) Superseria
- uginanie nóg, leżąc na maszynie do ćwiczenia mięśni dwugłowych ud 2 s.-8-12
- martwy ciąg na prostych nogach 2 s. - 8-12
III dzień
Mięśnie naramienne
1) Superseria
- wyciskanie sztangi zza karku, siedząc 2 s. - 8-10
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, stojąc 2 s. - 8-10
2) Superseria
- wyciskanie sztangielek, siedząc
- wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę, stojąc
3) Superseria
- wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę w opadzie
- odciąganie do tyłu uchwytów linki wyciągu, siedząc 2 s. — 12-15
4) Podciąganie barków stojąc. w dłoniach sztangielki 2 s. - 12-15
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Francuskie wyciskanie ze sztangą, siedząc 2 s. - 8-10
2) Uginanie ramion na wyciągu (drążek) 2 s. -10-12
3) Wyprosty ramion z linką wyciągu stojąc 2 s. - 12-15
IV dzień
Mięśnie pleców
1) Ściąganie długiego drążka wyciągu do karku, siedząc 2 s. - 10-15
2) Ściąganie drążka wyciągu chwytem neutralnym do klatki piersiowej, siedząc 2 s. - 8-12
3) Superseria
- ściąganie drążka wyciągu do klatki (podchwyt) siedząc 2 s. - 8-10
- podciąganie sztangi do brzucha w opadzie 2 s. - 8-12
4) Superseria
- ściąganie do dołu drążka wyciągu na prostych rękach 2 s. - 12-15
- przyciąganie drążka wyciągu (podchwyt, dłonie rozstawione na szerokości barków) do brzucha, siedząc naprzeciw wyciągu 2 s. - 12-15
5) Wyprosty tułowia, leżąc (biodra na krawędzi ławki) 3 s. - 20-30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ja to pisałem hmm...ale cos mi nie pasuje w cyklu II -"siła" i 12-15p....... czegos nie kumam,albo ktos cos pomylił
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenia na mase

Następny temat

aeroby na redukcji

WHEY premium