SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

170 cm 60 kg

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
witam szukam jakiś porad dotyczących mojej diety,wagi i brzucha

jakieś dwa miesiące temu ważyłem 75 kg obecnie waga spadła do 60 kg wiec chyba wystarczy ??

ćwiczę na atlasie TS AP5 MARKI TOTAL SPORT na zdjęciach plan diety z jednego dnia. do tego 100 brzuszków, 20 minut na rowerze, 50 pompek


jeśli ktoś zna jakieś rady jak szybko wyrzeźbić sobie brzuch zeby był kaloryfer na tym najbardziej mi zależy i inne ;)


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7510 Napisanych postów 49510 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385478
wrzuc ankiete działu i najlepiej zdjecie i wrzuc rozklad b/t/w i ile kalori jest w Twojej diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
bedzie prawie wszystko do poprawy ale na poczatek zrob to co kolega wyzej pisal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 480 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7198
zamiast 60 brzuchow to chyba lepszy ABS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Zacznijmy od podstaw... Do kaloryfera potrzebne są 2 warunki: mięsień i mała ilość tłuszczu. Jeśli masz 170cm wzrostu, ważysz 60kg i kaloryfera nie ma - to znaczy, że masz za mało mięśnia. Twoim priorytetem jest MASA.

Aby złapać mięśnia, trzeba spełnić trzy warunki: dać budulec (nic nie powstanie z powietrza - potrzebna Ci jest dieta z nadwyżką kaloryczną), bodziec (trening) i regenerację (min. 8h snu).

Zacznijmy od najważniejszego - diety. Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne tutaj: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
Do wyniku dodaj ok. 400kcal - w ten sposób wiesz, ile kalorii potrzebujesz, byś przybierał na masie.
Oczywiście kalkulator nie jest idealny, więc Twoim najważniejszym wyznacznikiem będzie lustro - następna w kolejce jest waga. Jeśli po miesiącu nie zauważysz żadnych postępów, a waga się nie zmieni, dołóż kolejne 300kcal. Jeśli zaczniesz obrastać tłuszczem - zmniejsz o 300kcal.

Jaki wyszedł Ci wynik? 3000kcal? Cóż, możesz dostarczać je z 750g cukru stołowego - tyle, że sobie poważnie zaszkodzisz. Chyba jasne jest, że nie tak ma wyglądać Twoja dieta na masę.

Mięsień jest zbudowany z białek. Jest więc oczywiste, że w Twojej diecie musi się ono znajdować. Aby jednak organizm przyswoił sobie te białko i zrobił z niego muskuły, potrzebuje energii, gdyż jest to reakcja bardzo energochłonna. Źródłem energii są węglowodany i tłuszcze.

Ile powinieneś dostarczyć białka, węgli i tłuszczy?
Białko - 2-2.5g na kg ciała - w Twoim przypadku jest to 120-150g
Węglowodany i tłuszcze - zapotrzebowanie kaloryczne odjąć kalorie z białka (480-600).

Z tłuszczami nie schodziłbym poniżej 1g na kg ciała, może być więcej. W tłuszczach przyswajane są niektóre witaminy. Dlaczego to takie ważne - o tym później. Węglowodany są najlepszym źródłem energii po przebudzeniu, przed i po treningu. Dlaczego? W Twojej krwi znajduje się ok. 15g cukru. W worku ryżu parabolicznego - 80g. Jeśli stężenie cukru w Twojej krwi przekroczy 30g zasłabniesz. Co dzieje się z tym całym cukrem dostającym się do krwioobiegu? Nasz organizm nauczył się z nim sobie radzić, aktywując hormon trzustki - insulinę. Insulina transportuje ten cukier do mięśni (jak już wiesz, jest to bardzo przydatne, jeśli chcemy go podbudować) i niestety, jeśli nasze mięśnie nie mogą przyjąć już więcej cukru - insulina zamienia go w tłuszcz podskórny. Chcąc uniknąć tego drugiego rozwiązania, duże dawki węglowodanów podajemy na śniadanie (kilka godzin niejedzenia podczas snu sprawiło, że organizm zaczął żywić się cukrem zgromadzonym w mięśniach), przed treningiem (bo i tak zostanie to zutylizowane podczas wysiłku) i po treningu (organizm użyje tych cukrów do naprawy mięśnia, czyli zwiększania jego objętości). Przy innych posiłkach lepszym źródłem energii będą tłuszcze - dostarczają energii stopniowo, nie powodują wyrzutu insuliny.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś zrezygnować z węglowodanów przy innych posiłkach. "Znaj proporcje, mocium panie".

Aby organizm mógł w pełni wykorzystać nadwyżkę energetyczną i białko, inne jego funkcje muszą być w pełni zaspokojone. Nie pobiegniesz zbyt szybko, jeśli masz złamaną rękę - choć nie biegasz dzięki sile rąk, to jej uszkodzenie wybije Cię skutecznie z rytmu. Dlatego tak ważne jest dostarczenie kompletu witamin i minerałów. Dokonasz tego, jeśli Twoja dieta będzie opierać się na produktach nisko przetworzonych. Jakich?

Źródła białka:
mięso (ale nie wędliny i kiełbasy - chyba, że masz dostęp do takich wyrabianych ze 100% mięsa, bez wypełniaczy i chemii), podroby (wątróbka rulez), jajka (koniecznie z żółtkami), nabiał (twaróg, mleko, niesłodzone kefiry, maślanki i jogurty), ryby (najlepiej te tłuste morskie)
Źródła węglowodanów:
ryż (najlepiej brązowy, biały może być po treningu), makaron durum, ziemniaki (tak jak biały ryż, najlepsze po treningu), nieprzetworzone kasze, ciemny chleb, płatki owsiane, otręby pszenne (nie należy z nimi przesadzać - mają bardzo dużo błonnika, a bardzo dużo błonnika to bardzo duże kłopoty z gazami ), warzywa, owoce (codziennie min. 1 owoc i 2 warzywa)
Tłuszcze:
orzechy włoskie, oliwa z oliwek, masło

Mając już całą tę wiedzę wklepujesz swój jadłospis do http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie, generujesz zrzut i wklejasz nam tutaj do dalszej oceny.

Teraz trening. Temat obowiązkowy: https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
Pewnie spytasz: a po ciula mi trening, w którym nie ma mięśni brzucha, jak ja chcę zrobić kaloryfer? Cóż, mięśnie brzucha pełnią rolę stabilizującą, dlatego najlepiej się rozwijają, gdy stabilizują ;) A kiedy najlepiej stabilizują? Gdy wykonujesz martwy ciąg i przysiady ze sztangą. Poza tym, ćwiczenie całego ciała podbija Twój poziom testosteronu, co pozytywnie wpływa na rozrost innych mięśni - m.in. brzucha. Zresztą z brzuchem to już jest tak, że jego mięśnie możesz mieć wielkie, a kaloryfera możesz nie mieć przez zbyt dużo tłuszczu. Tłuszcz najlepiej spalisz wtedy, gdy masz duże mięśnie - na całym ciele! Poza tym sam kaloryfer przy wąziutkich ramionach i zapadłej klatce jest śmieszny - także sam widzisz, że Twoim priorytetem powinien być trening ogólnorozwojowy.

O regeneracji będzie najkrócej: mięśnie rosną wtedy, gdy odpoczywają, a nie wtedy, gdy pracują. Najlepiej odpoczywają, gdy śpisz. Postaraj się kłaść o takiej porze, byś mógł przespać chociaż 8h. Tylko tyle i aż tyle.

Uprzedzając - tego, co tu napisałem, nie zastąpią:
-żadne suple
-żadne sterydy
-abdżynniki

Garść porad możesz znaleźć też tu: https://www.sfd.pl/Praktyczne_porady_dla_juniora__MASA-t932336.html

Napisz, jeśli coś dla Ciebie nie jest jasne :)

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl z creatine xplode

Następny temat

17 lat jak trenować, co zrobić aby lepiej wyglądać

WHEY premium