SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zasypianie

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 242 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5433
Jedzenie średnio wygląda tak jak na screenie +/- 200kcal.
ZMA jakiego producenta?
Zapotrzebowanie mam na ok. 3,5kcal i do tego będę dążył w przyszłym miesiącu.






Zmieniony przez - Ollaen w dniu 2013-07-28 19:28:24

Zmieniony przez - Ollaen w dniu 2013-07-28 19:33:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Masz tu kilka rad (z bloga Pasterskiego)
- Spraw, aby Twój mózg kojarzył łóżko tylko ze snem. Nie używaj go do żadnych innych czynności. To samo tyczy się ubrania, w którym śpisz. Jeśli czytasz leżąc w łóżku, oglądasz w nim film lub chodzisz po domu w piżamie, wysyłasz do mózgu sprzeczne sygnały. Mózg wtedy nie wie, czy jest pora czuwania, czy snu. Kładź się dopiero, gdy masz zamiar iść spać. Gdy chcesz poczytać lub coś przemyśleć przed snem, zrób to zanim się położysz, na przykład siadając na fotelu. Z kolei gdy rano się obudzisz, wstań od razu. Zachowaj silne skojarzenie miejsca gdzie śpisz ze snem. Chcę abyś naprawdę zwrócił na to uwagę, ponieważ jest to bardzo ważne.

- Jeśli masz problemy ze snem, wyeliminuj drzemki w ciągu dnia (to się tyczy tylko osób u których bezsenność przybrała większe rozmiary). Zadbaj o to, aby dzień był pełen różnych aktywności. Upewnij się, że wieczorem będziesz zmęczony. Najlepiej zacznij uprawiać ruch fizyczny. Możesz biegać lub ćwiczyć w domu (najlepiej w ciągu dnia, jeśli wieczorem, to dwie godziny przed pójściem spać). Do łóżka połóż się dopiero, gdy poczujesz się bardzo senny. Jeśli nie jesteś pewien, czy chce Ci się już spać, najlepiej zabierz się do czytania książki. Podczas czytania najłatwiej jest określić, czy już chce nam się spać. Gdy już poczujesz zmęczenie i trudno Ci będzie dalej czytać, połóż się spać.

- Pamiętaj również o sprawach oczywistych, jak odpowiednia temperatura pokoju (18, 19 stopni), wywietrzenie pomieszczenia przed snem, przygotowanie wygodnego łóżka. Unikaj jedzenia na dwie godziny przed położeniem się spać, gdyż trawiący żołądek zakłóca odpoczynek mózgu. Odstaw kofeinę na osiem godzin przed pójściem spać.

- Całkowicie wyrzuć z głowy wszystkie negatywne myśli, jeśli takie towarzyszą Ci przy próbach zaśnięcia. Zauważyłem, że czasem aby noc była przespana, wystarczyło żebym powiedział sobie w myślach „dzisiaj będę spał dobrze” zamiast „znowu nie zasnę”. Jeśli zaczynasz od tego drugiego, zapewne wpadasz w spiralę negatywnych myśli, która nie pozwala Ci spać przez całą noc. Zamiast tego, od samego początku, gdy się położysz, myśl pozytywnie. Możesz pomyśleć o tym, że to był świetny dzień, i teraz Cię czeka świetna noc. Odpręż się i naprawdę uwierz w to, że dzisiaj zaśniesz szybko.

- Gdy już wiesz, że ta noc będzie dobra, weź kilka głębokich wdechów, zamknij oczy i wyobraź sobie jakiś przedmiot. Na początek może być to owoc. Zobacz oczami wyobraźni np. jabłko i przyjrzyj się mu dokładnie. Oglądaj każdy jego szczegół– kolor, wielkość, kształt. Zaangażuj każdy zmysł. Dotknij to jabłko i poczuj jego skórkę i wagę. Powąchaj je, ugryź, poczuj smak. Skup się na przedmiocie swojej wizualizacji najbardziej jak potrafisz, i wyobrażaj go sobie przez kilka minut. Jeśli złapiesz się na tym, że myśli Ci uciekają, spokojnie wróć do wizualizacji. Ważne jest, abyś zaangażował w to każdy zmysł- wzrok, słuch, dotyk, zapach, smak. Jest to doskonałe ćwiczenie na koncentrację. Jeśli codziennie będziesz je wykonywał (możesz również w ciągu dnia), dużo łatwiej Ci będzie zapanować nad myślami. A to jest klucz do zasypiania, bo to właśnie one nie pozwalają Ci zasnąć. Ja zasypiam zawsze po 2 minutach wykonywania tego ćwiczenia.

- Możesz też wypróbować inne sposoby wizualizacyjne. Wyobrażaj sobie zaspanych lub śpiących ludzi. Zobacz jak bardzo są zmęczeni, usłysz jak ziewają. Patrz jak śpią, tak twardo, że nic by ich nie obudziło. Wczuj się w ich stan. Po chwili udzieli Ci się ta senność. Więcej informacji na temat wizualizacji znajdziesz w artykule: Jak tworzyć wizualizacje, które zmienią Twoje życie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu planu treningowego w domowych warunkach

Następny temat

Redukować czy masować ?

WHEY premium