SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Założenie i prowadzenie klubu piłkarskiego

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
Witam, mam zamiar stworzyć z grupą przyjaciół i paroma członkami rodziny stowarzyszenie, którego głównym celem będzie działalność klubu piłkarskiego. Sporo już przeczytałem ale części interesujących mnie informacji nigdzie nie mogłem namierzyć, inna część z kolei była na różnych forach i przez różne osoby różnie interpretowana. Stowarzyszenie ma być klubem piłkarskim, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z takiej dziedziny lub ogólnie z działania w stowarzyszeniach,
i zechciałby pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć lub jakoś naświetlić problem z konkretnego pytania to bardzo prosze, każda wypowiedź w temacie mile widziana. Tak więc w mojej głowie zrodziły się takie oto pytania:

1. Wyczytałem że jeżeli z początkowej liczby 15 założycieli ktoś odejdzie, zostanie dyscyplinarnie wydalony, umrze lub z jakiegoś innego powodu zostanie wykreślony z listy członków - jest obowiązek powołania nowego członka aby utrzymać liczbę 15 osób. Nigdzie nie znalazłem za to informacji ile czasu jest na dobranie nowego członka? W praktyce ponoć jest tez tak, że jeżeli nikt nie zgłasza tego faktu do sądu, to sąd sam się nie zainteresuje i stowarzyszenie działa w najlepsze. Ja jednak wolałbym wiedzieć ile czasu wg. prawa jest na dokooptowanie nowego członka.
2. Znalazłem gdzieś taki zapis - "Często stosowaną praktyką jest podawanie okresu trwania kadencji zarządu
i komisji rewizyjnej" - czyli mam rozumieć że można nie podawać długości kadencji? czy wtedy taki zarząd trwa na czas nieokreślony aż do odwołania przez walne zebranie?
3. stowarzyszenie które chcemy założyć ma być klubem piłkarskim - i tu pytanie: Mając w składzie stowarzyszenia kilku piłkarzy, jak zatrudnić pozostałych piłkarzy? czy po prostu się ich przyjmuje i zgłasza do związku piłkarskiego? bez żadnych formalnych umów itp?
4. jeśli chcielibyśmy na meczach naszej drużyny zrezygnować z biletów a zamiast tego wystawić skrzyneczkę
z napisem "dobrowolne datki na klub" i powiedzmy co mecz zbierało by się tam ok 50zł, to jak należy się z tego rozliczać? jako jaki dochód jest to kwalifikowane?
5. czy nie prowadząc działalności gospodarczej, można jako klub:
- sprzedawać własne szaliki, kubki, koszulki itp gadżety?
- wprowadzać bilety na mecze? lub dobrowolne zrzutki wśród kibiców w czasie meczy?
- wystawiać stanowisko gastronomiczne w czasie meczu? - (tu wątpie ale zapytać nie szkodzi:])
- organizować turnieje piłkarskie z których dochód będzie przeznaczony na cele statutowe stowarzyszenia?

Każda wypowiedź związana z tematem na wage złota:) pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FIFA 14

Następny temat

Piłkarskie kiksy, faile, memy - na bieżąco

WHEY premium